NEURO-MS/D THERAPEUTIC

Transcranial Magnetic Stimulator
  • uygulama: psikiyatri, nöroloji
  • tekrarlayan transkraniyal manyetik stimülasyon (rTMS)
  • bir seans sırasında üretilen pals sayısı - 10000'e kadar
  • Manyetik stimülatörü kontrol etmek için Neuro-MS.NET yazılımı
Image
Uygulama: psikiyatri, nöroloji

Terapötik manyetik stimülasyon prensibi aşağıdakilere dayanmaktadır. Manyetik stimülatör kısa süreli manyetik darbeleri kullanır. Ortaya çıkan yüksek yoğunluklu elektromanyetik alan kıyafetlere, kranyum kemiklerine ve yumuşak dokulara kolayca nüfuz eder. Diğer stimülasyon türleri için erişilemeyen derin sinir merkezleri, periferik sinirler, serebral ve omurilik üzerinde etkiler.
Bu stimülasyon genellikle depresyon (şiddetli ve ilaca dirençli dahil), kulak çınlaması tedavisinde kullanılır. Ayrıca, inme sonrası hastaların ve diğer nörolojik ve psikiyatrik hastalıkların rehabilitasyonunda olumlu ve cesaret verici sonuçlar elde edilmektedir.

Psikiyatri:

Depresyon, şizofreni, obsesif kompulsif bozukluklar, travma sonrası stres, manias ve diğer psikiyatrik bozuklukların tedavisi.

Nöroloji:

Merkezi ve periferik sinir sistemi bozukluklarının tedavisi: nöropatik ağrı, inme, migren, Parkinson hastalığı, epilepsi, kulak çınlaması vb.

Terapötik tekrarlayan transkraniyal manyetik stimülasyon (rTMS)

Soğutma sistemine sahip ana ünite ve esnek bir kola yerleştirilmiş soğutmalı bobin, bir vidayı döndürerek herhangi bir konumda hızlı ve kolay bobin sabitlemesi sağlayan içerir. Tüm bunlar düzgün çalışan bir arabaya monte edilmiştir. 
Stimülasyonu kontrol eden bilgisayar da iletim setine dahil edilebilir. Bu konfigürasyon sisteminde, 30 Hz'e kadar frekanslara ve 5 Hz'e kadar maksimum yoğunluğa sahip uzun süreli bifazik rTMS oturumları gerçekleştirilmesine izin verilir.

Motor uyarılmış potansiyelleri (MEP) kaydetmek için geniş bir nörofizyolojik sistemler listesinden herhangi bir Neurosoft EMG kaydedicisini seçin.

Bir seans sırasında üretilen pals sayısı - 10000'e kadar

Neuro-MS / D iletim setinde bulunan soğutma ünitesi ve soğutulmuş serpantinlerin, uzun süreli tedavi seansı sırasında serpantinlerin aşırı ısınmasından kaçınması amaçlanmıştır. Soğutma ünitesinin kendisi soğutma sıvısı olan bir tanktır, pompa soğutma sıvısını serpantin ve buzdolabından geçirir. Ünite, aşırı ısınma olmadan 10.000 darbeye kadar sürekli çalışmayı sağlar. Pratik olarak, stimülatörün aşırı ısınma olmadan saatlerce çalışabileceği anlamına gelir.

Manyetik stimülatörü kontrol etmek için Neuro-MS.NET yazılımı

Bu teslimat seti, herhangi bir stimülasyon protokolünü özelleştirmeye izin veren özel bir Neuro-MS.NET yazılımı içerir. Bu yazılım hasta veritabanını tutar, motor yanıt eşiğini belirler ve stimülasyon kurslarını ve oturumlarını kontrol eder. Stimülasyonu önceden tanımlanmış ptorokollere göre gerçekleştirebilir ve ayrıca kendi stimülasyonlarınızı oluşturabilir veya önceden ayarlanmış stimülasyon programlarını özelleştirebilirsiniz.
Önceden ayarlanmış protokoller depresyon, Parkinson hastalığı, inme, kulak çınlaması vb. Tedavisinde kullanılır.
Image
Image