NEURO-MS/D ADVANCED THERAPEUTIC

Transcranial Magnetic Stimulator
  • tekrarlayan transkraniyal manyetik stimülasyon (rTMS) için gelişmiş çözüm
  • % 100 yoğunlukta 20 Hz stimülasyon
  • bir seans sırasında üretilen darbe sayısı - 10000'e kadar
  • Manyetik stimülatörü kontrol etmek için Neuro-MS.NET yazılımı
  • 3 dakikalık depresyon tedavi protokolü
  • uygulama: psikiyatri, nöroloji
Image
RTMS için gelişmiş set

Neuro-MS / D'nin ileri terapötik konfigürasyonu rTMS uygulayıcılarının tüm klinik ihtiyaçlarını karşılar. Bir araba üzerindeki uygun sistem, etkili soğutma sistemine sahip yüksek frekanslı ve yüksek yoğunluklu uyarıcı ve bobin konumlandırma için uygun esnek kol içerir.

% 100 yoğunlukta 20 Hz stimülasyon

Gelişmiş terapötik konfigürasyon, ekstra güç kaynağı ünitesi sayesinde maksimum etkili stimülasyon frekansını (serideki her uyaranın çoğu insan için% 100 motor eşiği yoğunluğuna sahip olduğu sıklık) arttırma olasılığını sağlar.

Bir seans sırasında üretilen pals sayısı - 10000'e kadar

Soğutma ünitesi ve soğutulmuş serpantin (teslimat setine dahildir), uzun işlem seansı sırasında serpantinlerin aşırı ısınmasını önlemek için geliştirilmiştir. Soğutma ünitesinin kendisi soğutma sıvısı olan bir tanktır, pompa soğutma sıvısını bobin ve buzdolabından geçirir. Ünite, aşırı ısınma olmadan 10.000 darbeye kadar sürekli çalışmayı sağlar. Pratik olarak, stimülatörün aşırı ısınma olmadan saatlerce çalışabileceği anlamına gelir.

Manyetik stimülatörü kontrol etmek için Neuro-MS.NET yazılımı

Bu teslimat seti, herhangi bir stimülasyon protokolünü özelleştirmeye izin veren özel Neuro-MS.NET yazılımını içerir. Bu yazılım hasta veritabanını tutar, motor yanıt eşiğini belirler ve stimülasyon kurslarını ve oturumlarını kontrol eder. Stimülasyonu pre-defiend protokollerine göre yapabilir ve ayrıca kendi stimülasyonlarını oluşturabilir veya önceden ayarlanmış stimülasyon programlarını özelleştirebilirsiniz.

Gelişmiş terapötik konfigürasyonda 100 Hz frekansa kadar hızlı stimülasyon protokolleri ve teta-patlama uyarımı (TMS) mevcuttur.

Önceden ayarlanmış protokoller depresyon, Parkinson hastalığı, inme, kulak çınlaması vb. Tedavisinde kullanılır.

3 dakikalık depresyon tedavi protokolü
Şimdi Neuro-MS.NET yeni bir kısa depresyon tedavi protokolü ile donatılmıştır.
Kanada * 'daki önde gelen araştırma hastaneleri tarafından yapılan klinik testlere göre, tedaviye dirençli depresyonu olan hastalarda iTBS, depresyon tedavisi için 10 Hz rTMS'den daha düşük değildi. Her iki tedavide de düşük sayıda bırakma ve benzer yan etki, güvenlik ve tolerans profilleri vardı. İTBS ile, mevcut rTMS cihazları ile günde tedavi edilen hasta sayısı, klinik etkililikten ödün vermeden birkaç kez arttırılabilir.
Bu nedenle, 3 dakikalık tedavi, geleneksel TMS kadar depresyon tedavisi için güvenli ve etkilidir.

Uygulama: psikiyatri, nöroloji

Terapötik manyetik stimülasyon prensibi aşağıdakilere dayanmaktadır. Manyetik stimülatör kısa süreli manyetik darbeleri kullanır. Ortaya çıkan yüksek yoğunluklu elektromanyetik alan kıyafetlere, kranyum kemiklerine ve yumuşak dokulara kolayca nüfuz eder. Diğer stimülasyon türleri için erişilemeyen derin sinir merkezleri, periferik sinirler, serebral ve omurilik üzerinde etki yapar.

Bu stimülasyon genellikle depresyon (şiddetli ve ilaca dirençli dahil), kulak çınlaması tedavisinde kullanılır. Ayrıca, inme sonrası hastaların ve diğer nörolojik ve psikiyatrik hastalıkların rehabilitasyonunda olumlu ve cesaret verici sonuçlar elde edilmektedir.

Psikiyatri:

Depresyon, şizofreni, obsesif kompulsif bozukluklar, travma sonrası stres, manias ve diğer psikiyatrik bozuklukların tedavisi.

Nöroloji:

Merkezi ve periferik sinir sistemi bozukluklarının tedavisi: nöropatik ağrı, inme, migren, Parkinson hastalığı, epilepsi, kulak çınlaması, vb.

* Blumberger, Daniel M., vd. "Depresyon (THREE-D) hastalarında teta patlamasının yüksek frekanslı tekrarlayan transkraniyal manyetik stimülasyona karşı etkinliği: randomize bir aşağılık denemesi." Lancet 391.10131 (2018): 1683-1692.
Image
Image